KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235400
nr 1423 5400
Knut Valinder
(1909-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, fåglar. Olja på duk, 134x48cm, yttermått inklusive ram: 150x65cm
Knut Valinder, född 1909 i Göteborg, död 1987, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 20:50:35
700 kr
1.100 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Knut Valinder
Läs mer om Knut Valinder